Historie pizzy

Předchůdce dnešní pizzy připravovali již starověcí egypťané v podobě jednoduchých plochých koláčů. Od nich je časem převzali Římané. Název pizza je odvozen ze slova picea, které pochází z neapolského dialektu italštiny. Označovaly se jím pečené placky z kynutého těsta, na které se kladly další ingredience. Již na konci 17. století vznikaly první pizzerie. V 18. století se začalo s přidáváním rajčat a tím vlastně vznikla pizza v podobě jak ji dnes známe.

V červnu 1889, na počest choti italské královny, Margherita Savoye, neapolský kuchař Raffaele Esposito vytvořil pizzu zdobenou rajčaty, mozzarellou a bazalkou "Pizza Margherita", která reprezentovala barvy italské vlajky.

O další rozvoj pizzy se postarali italští přistěhovalci v Americe, kam si své technologie přinesli s sebou. Pizzu Margherita pekli s mozarellou a oregánem. Postupem času ji začali připravovat nikoli v peci, ale na pánvi, a její forma se do roku 1945 přizpůsobila americkému fast food stylu. První oficiální americká pizza měla název Chicago-Style a pochází z roku 1943.
 

Novodobá historie PIZZY


V roce 1948 se začalo prodávat první předpřipravené pizza-těsto. V 50. až 60. letech se v Americe stala pizza standardním fast food jídlem vedle hot dogu a jablečného koláče.

V roce 1957 přinesli bratři Celentanovci na trh první zmrazenou pizzu a tím napomohli masivnímu tažení mražených polotovarů v obchodech. Rozšířil se i její sortiment a v témže roce byl proveden první spotřebitelský test různých druhů pizzy.

 

A co se pije k PIZZE?

Co pít k pizze? Tak tady se názory rozcházejí. Ti žízniví přísahají na Arneis nebo Vernaccia. Pijáci značkových vín pak na všechno, co je mezi Tignanellem a Solaiou ještě jinak dobré a drahé. Toskánská frakce je pro chianti.

Jenže vystělujte českému človíčkovi, že si má po dobrém jídle odpustit naše dobré české pivo ;-)